Dětské postýlky

Snad každý rodič si před narozením svého miminka klade otázku, jakou postýlku vybrat. Inspirujte se naším přehledem, poradíme vám, jaké jsou možnosti a jaké varianty postýlek pro miminka současní specializovaní výrobci nabízejí.

Nejprodávanější

35 položek celkem
Držák na nebesa
Držák na nebesa
Skladem (>10 ks)
268 Kč
Kód: 1768
Multifunkční kolébka postýlka pro miminko New Baby hvězdičky šedá Kód: 46557
Dětská postýlka New Baby Králíček se stahovací bočnicí bílá Kód: 37208
Albero Mio Koš Mojžíšův pro miminko se stojanem + matrace, přírodní Kód: 15260101
Dětská postýlka Drewex LULAYA se šuplíkem bílá
3 150 Kč
Kód: 49996
Dětská postýlka Drewex CLASICO bílá
2 736 Kč
Kód: 49932
Dětská postýlka Drewex LULAYA se šuplíkem přírodní Kód: 49995
Baby Nellys Kapsář na postýlku s volánky ROYAL, 6 kapes - růžový Kód: 33960701
Baby Nellys Kapsář na postýlku 6 kapes, Srnka a růže - růžová Kód: 32669701
Baby Nellys Kapsář na postýlku 3 kapsy - Cute Owls - zelený Kód: 32569701
Baby Nellys Kapsář nejen na hračky Stars be Love - č. 10 Kód: 03016001
Baby Nellys Kapsář na postýlku 6 kapes, New Love Baby - modrá Kód: 32969701
Nahoru
Další produkty

Druhy dětských postýlek

Na trhu jsou k dispozici rozdílné typy dětských postýlek. Z nich nejběžnější jsou tyto:

  • Základní postýlky – jedná se o klasickou postýlku bez dalšího přídavného vybavení.
  • Postýlky se šuplíkem – pod postýlkou se nachází praktický úložní prostor ve formě vysouvacího šuplíku, kam můžete umístit peřinku, polštářek, náhradní povlečení a prostěradla, pytle na spaní, apod.
  • Postýlky s bočnicí – u tohoto modelu je jedna z bočnic stahovací a umožňuje pohodlné vyndání nebo uložení miminka bez namáhavého zvedání do výšky.
  • Postýlky alias pohovky – jedná se o multifunkční postýlku, která umožňuje přestavbu z klasické postýlky na pohovku. Pokud vaše batole zatouží po lenošení během dne anebo pokud si chce hrát s hračkami, je možné vyjmout jednu z bočnic a vyměnit za zábranu. Postýlka je také vhodná pro větší děti, jako určitý mezistupeň, kdy se učí spát na posteli bez bočnice.

Rozměr dětské postýlky

Standardní rozměr postýlky pro miminka je 120x60 cm, ale v případě individuálního přání je možno zakoupit postýlku větších velikostí 140x70 cm.

Ve většině případů jsou postýlky dodávány i s roštem. Postýlka by měla být vybavena dobře odvětraným regulovatelným roštem tak, aby dítko mohlo spát zdravým a kvalitním spánkem. Rošt lze upravovat do třech poloh. A to ve výšce 19 cm od země pro větší děti, které již mohou stát, 36 cm od země pro lezoucí batolata a 49 cm od země pro novorozeňata.

Matrace nebývá součástí výbavy postýlky. Tu si pak zákazník volí dodatečně podle konkrétního přání a požadavků.

Kolečka, vyndávací příčky

Některé postýlky pro děti mají dvě vyndavací příčky. Toto ocení zejména větší děti, jimž tento systém umožní pohodlné nalezení i vylezení z postýlky, kdykoliv mají zájem se ukrýt do bezpečí anebo si jen na chvilku odpočinout.

Pro lepší mobilitu jsou některé postýlky opatřeny kolečky tak, aby se mohly podle potřeby přesouvat po bytě. Přes den můžete postýlku umístit například do obývacího pokoje, aby s vámi mohlo miminko sdílet každodenní dění a na noc ji můžete opět vrátit do ložnice či dětského pokojíku.

Materiál postýlky

Postýlky jsou nejčastěji vyráběny ze dřeva, konkrétně z borovicového dřeva nebo buku. Tento materiál je velmi pevný a odolný vůči mechanickému poškození, je zdravotně nezávadný a navíc vypadá dobře i vzhledově. Co se týká estetického provedení, máte na výběr hned z několika možností. Snad nikdy z módy nevycházející přírodní odstín dřeva, který působí vždy dobře a útulně. V případě, že upřednostňujete lakovanou postýlku, měli byste dát přednost lakům odolným a hlavně zdravotně nezávadným. Zřejmě nejpopulárnější barvou je bílá, ale v nabídce jsou i odstíny šedé nebo hnědé. Některé postýlky jsou zdobeny potiskem nebo rytinami s motivy zvířátek, ptáčků, motýlků, včeliček, apod.

Dětská postýlka by měla podporovat zdravý a klidný spánek během celé noci. Dítě by se v ní mělo cítit spokojeně a v první řadě zcela v bezpečí. Postýlka by měla být přiměřeně robustní, aby zajistila dostatečnou stabilitu. Proto je vhodné si ověřit, zda postýlka vámi vybraná má potřebné atesty a certifikace kvality.