Houpací hračky

K dětství mnoha dětí neodmyslitelně patří houpání na láskyplném maminčině klíně nebo hopsání na tatínkových pevných kolenách. Vzájemně se oba dva mazlí, hrají si, nebo když se potřebuje dítko uklidnit, pak je pohoupání tím nejlepším lékem. Mnoho dětí si z dětství pamatuje svého milovaného houpacího koníka nebo jiné houpací zvířátko, dokonce je mají schované do dospělosti jako památku.

Nejprodávanější

99553 houpaci hracka s melodii playto ovecka cz sk
2 146 Kč –12 %
Původně: 2 146 Kč  (–12 %)
1 877 Kč
99520 houpaci hracka s melodii playto donkey cz sk
2 282 Kč –15 %
Původně: 2 282 Kč  (–15 %)
1 926 Kč
21502 houpaci hracka s melodii playto pejsek sedo hnedy
2 279 Kč –16 %
Původně: 2 279 Kč  (–16 %)
1 899 Kč
16939 houpaci hracka s melodii playto oslik
2 210 Kč –12 %
Původně: 2 210 Kč  (–12 %)
1 933 Kč
13822 houpaci hracka s melodii playto beruska
2 279 Kč –15 %
Původně: 2 279 Kč  (–15 %)
1 933 Kč
5 položek celkem
99553 houpaci hracka s melodii playto ovecka cz sk
2 146 Kč –12 %
1 877 Kč
Kód: 46912
99520 houpaci hracka s melodii playto donkey cz sk
2 282 Kč –15 %
1 926 Kč
Kód: 46913
16939 houpaci hracka s melodii playto oslik
2 210 Kč –12 %
1 933 Kč
Kód: 26713
13822 houpaci hracka s melodii playto beruska
2 279 Kč –15 %
1 933 Kč
Kód: 26714

Na našem e-shopu nabízíme houpací koníky a další houpací hračky s oblíbenými zvířecími motivy. Houpací koníci si vás získají svým vzhledem, vypadají jako opravdoví koníci, vydávají zvuky jako koníci, vrtí ocáskem, otevírají tlamičku. Jsou vyrobení z měkkého plyšového materiálu a pevné dřevěné rukojeti lze snadno odšroubovat. Pro nejmenší děti máme v nabídce houpací koníky i s kolečky, jednoduše vysunete kolečka a z houpacího koníka je během chvilky jezdící koník. Po stisknutí oušek koníci hrají dětskou melodii, vesele zařechtají nebo vydávají cválavý zvuk.

V nabídce máme také jiná houpací zvířátka. Beránky, ovečky, berušky, oslíky, sloníky, medvídky, pejsky a samozřejmě nesmí chybět pohádkoví a neodolatelní jednorožci. Vlastnosti mají stejné jako houpací koníci, jsou bezpeční i pro nejmenší, hrají melodii, mají vysouvací kolečka a jsou neuvěřitelně hebcí a roztomilí.

Údržba a péče o plyšové houpací hračky není složitá. Stačí je pravidelně vysávat vysavačem, protože plyš je dobrý lapač prachu a pevné hladké části přetřít vlhkým hadříkem.

Pokud se rozhodnete pořídit dítěti houpací hračku, vybírejte snadno podle jednoduchých kritérií.

Věk dítěte a nosnost hračky

Pro nejmenší děti vybírejte houpací hračky s opěradlem. Dostatečně vysoká a měkká opěrka poskytne dítěti bezpečnou oporu. Pro starší a samostatnější děti jsou vhodné vyšší hračky a bez opěrky. Na našem e-shopu jsou k výběru houpací zvířátka pro děti od 9 měsíců a do nosnosti až 55 kg. Proto se vždy řiďte pokyny od výrobce.

Velikost hračky

Houpací hračky se vyrábějí v různých velikostech. Pokud malému dítěti koupíte příliš velkou hračku, nemusí na ni samo vysednout a dokonce se jí může bát a ztratí o ni zájem. A naopak, pokud většímu dítěti koupíte menší hračku, nebude správně plnit svůj účel. Dítě může mít příliš pokrčené nohy v kolenou nebo může hračku lehce převrátit.

Dítě by také mělo být schopno samo na hračku vylézt, tzn bez cizí pomoci, mělo by sedět rovně bez pokřivení zad, nohy přirozeně ohnuté přibližně do pravého úhlu, bezpečně vsunuté do třmenů nebo položené na zemi.

Stabilita hračky

Vyberte hračku s dlouhými houpacími lištami, které zajišťují správnou stabilitu a snižují riziko převrácení během houpání.

Konstrukce hračky by měla být pevná a silná, aby udržela namáhání materiálu a hmotnost dítěte během houpání.

Bezpečnost dětí

Houpací hračky pro nejmenší by měly být vybaveny pohodlným opěradlem a bezpečnostními pásy. Věnujte pozornost vrchní vrstvě, zda není hračka natřená závadným lakem nebo barvou, protože malé děti rády ochutnávají vše, včetně koníka nebo jiného zvířátka. Většinou se používají práškové barvy, které jsou šetrné k přírodě, stejně tak nejlepším ekologickým a přírodním materiálem je klasické dřevo. Zda je výrobek šetrný k přírodě, dokazuje jeho certifikát kvality.

Základna konstrukce by měla být pevná a kvalitní. Výrobky by neměly by mít žádné rohy, ostré hrany, konce kovových trubek musí mít bezpečné zakončení. Houpačky, které jsou pokryté plyšem, pravidelně kontrolujte, zda se neuvolňují vlákna z látky nebo zda někde není roztržená a nevyčnívá výplň.

Pohodlí

Všechny houpací hračky nabízené na našem e-shopu jsou nejen bezpečné pro děti, ale také pohodlné. Samozřejmostí jsou pohodlná, měkká a ergonomicky tvarovaná sedla a opěrky, pevné rukojeti na držení a pohodlné třmeny na nožičky.

Pozitivní vliv

Houpací hračka nepřináší dětem jen spoustu zábavy a něžnosti, ale má také velký vliv na jejich kvalitní vývoj. Zlepšuje motorické dovednosti, rovnováhu, koordinaci pohybů. Posiluje svalstvo celého těla a je vynikající stimulant dobré nálady a pozitivních emocí. Pravidelný houpavý rytmus dokáže dítě uklidnit a zabavit.

Historie houpacího koně, tak, jak jej známe dnes, sahá až do poloviny 17. století, a to na území dnešních Spojených států amerických. Odtud se rozšířil během 19. století do střední Evropy, kde se stal velmi populárním a jeho oblíbenost neklesá ani v dnešní době, což dokazují houpací hračky s pružinou na dětských hřištích. Koníci jsou zkrátka všude s námi.

Houpacím koníkem nebo jiným houpacím zvířátkem uděláte dítěti obrovskou radost a navíc mu dáte možnost zábavy a sportovního vyžití v bezpečí domova. Je proto ideálním dárkem k narozeninám nebo pod vánoční stromeček, kde rozbuší srdíčko každému dítěti a bude dělat radost celé rodině.