Usínáčky

Usínáčky jsou jedny z prvních plyšových hraček pro miminka mimo jiné, protože jsou vhodné od samotného narození. Mohou být navrženy v nejrůznějších podobách, velikostech, tvarech, často disponují nápaditými barevnými variacemi a také jsou zdobeny různými vzory, aby přitahovaly pozornost dětí.

Nejprodávanější

Usínáček BabyOno Racoon Rocky s poutkem pro dudlík
 
163 Kč
34942 hrajici strojek natahovaci plys mesicek 16cm na karte 0
165 Kč –33 %
Původně: 165 Kč  (–33 %)
109 Kč
16972 plysovy usinacek kralicek s projektorem baby mix modry
638 Kč –48 %
Původně: 638 Kč  (–48 %)
329 Kč
3 položek celkem
Usínáček BabyOno Racoon Rocky s poutkem pro dudlík Kód: IKSON-772

Usínáčci alias muchláčky pro miminka na spaní jsou mimořádně multifunkční a hlavně stále více populární hračkou, neboť jsou koncipovány z několika součástí. Obvykle nabízí líbivou plyšovou hračku někdy v podobě dečky, dále chrastítko, řadu úchytů i kreativního zdobení. Zajímavým doplňkem muchláčků může být i možnost využití jako malinké noční lampičky.

Plyšáci jsou často oblíbenou volbou jako společníci pro miminka, jelikož jsou příjemní na dotek a mohou poskytnout dětem pocit bezpečí a pohodlí. Při výběru usínáčku pro miminko na spaní je důležité vzít v úvahu několik faktorů, které zmiňujeme v tomto přehledu.

Bezpečnost dětí na prvním místě

Ujistěte se, že plyšový usínáček nemá žádné malé a snadno odtrhnutelné části, které by mohly představovat riziko udušení. Oči, uši, nos a jiné zdobné prvky by měly být dobře přišity a pevně připevněny, aby nedošlo k jejich vdechnutí.

Správná velikost je důležitá

Plyšák by měl být dostatečně malý, aby ho miminko mohlo snadno chytit a držet, ale zase ne tak drobný, aby se stal pro miminko nebezpečný. Běžný rozměr činí okolo 25 x 25 cm.

Nezapomínejte na vhodný materiál

Nejčastěji jsou muchláčky na spaní vyráběny z pratelného polyesteru s četnými textilními nášivkami. Měkounký, jemný materiál padnoucí do drobné dětské ručičky má podobu hebounkého plyše. Zvolte muchláček vytvořený z bezpečných a hypoalergenních materiálů, které nezpůsobují alergie ani podráždění kůže. Jen plyšový mazlíček zhotovený z velmi příjemného materiálu je skvělým párťákem pro vaše děťátko během spaní. Ideální usínáček je vyroben za použití široké škály materiálů. Někdy obsahuje různě dlouhé a variabilně zbarvené stužky, které pomáhají nacvičovat obratnost miminka a celkově se podílí na zlepšení jeho motorických schopností.

Barvy a vzory taktéž hrají svou roli

Některé děti preferují určité konkrétní odstíny a vzory, takže se snažte pokud možno vybírat plyšáka, který by mohl být potenciálně pro vaše miminko atraktivní. Rovněž je dobré zohlednit, zda vybíráte muchláček pro malou princezničku anebo spíše pro malého chlapíka.

Zkuste navrhnout správný tvar i texturu

Některá miminka mohou preferovat plyšáka s určitým tvarem nebo texturou. Mějte na paměti, že každé dítě je jedinečné, a tak může být třeba vyzkoušet několik rozmanitých možností, než najdete ten správný.

Integrované chrastítko, zvukový efekt

Správný plyšový usínáček bývá vybaven integrovaným chrastítkem, respektive chrastítkem připevněným vně muchláčku. Zvukový efekt zajisté zaujme každé miminko. Chrastítko mu totiž poskytuje pocit bezpečí a má pozitivní vliv na rozpoznávací schopnosti a taktéž napomáhá v  emocionálním a sociálním vývoji dítěte. Neobvyklé tvary a veselé barvy na sebe lákají pozornost dítěte, a to se nejen zabaví, ale v první řadě se tímto způsobem učí novým dovednostem a rozvíjí dětskou fantazii.

Některé muchláčky nabízí zabudované kousátko, a tímto způsobem pomáhají příhodně při prořezávání prvních mléčných zoubků. Velkou výhodou usínáčků je, že většina z nich je vhodná pro děti již od prvních dnů života.

Určitou nadstavbou ke klasickým usínáčkům pro nejmenší děti může být volba plyšáka s všitým natahovacím hracím strojkem. Jemnou a příjemnou melodii vykouzlí hrací strojek umístěný v útrobách plyšové hračky. Sympatická skladba navodí tu správnou atmosféru pro uložení vaší ratolesti do dětské postýlky k toliko vytouženému spánku.

Praktické poutko na dudlík ještě navýší komfort obou zúčastněných stran a stane se dalším atraktivním prvkem této zcela neocenitelné hračky, jenž je perfektním společníkem na doma i na cesty.

Pokud je dítě ještě velmi malé, měli byste vždy dohlížet na to, jakým způsobem používá svého nového plyšového kamaráda a zajistit, aby bylo v bezpečí během celé doby spánku. Je také dobré vědět, že některé děti se mohou rychle připoutat k určitému plyšákovi, který jim poskytuje toliko potřebný pocit bezpečí. Takový muchláček se stane jejich oblíbeným a neodmyslitelným společníkem během odpočinku, bez kterého by v žádném případě neusnuly. Je podstatné vytvořit zejména klidnou a pohodlnou atmosféru před vlastním ukládáním do postýlky a věnovat dítěti dostatek času a pozornosti, aby se cítilo naprosto jisté a milované.