Pískoviště

Nákup pískoviště na zahradu pro vaše děti může být náročným úkolem, ale zároveň velmi zábavným a užitečným projektem. Pískoviště totiž poskytuje dětem místo na hraní a učení se novým dovednostem. A vy můžete při hře vašich dětí sledovat jejich rozvoj, což je naprosto dechberoucí.

Nejprodávanější

84430 piskoviste bazenek musle 2 ks ruzove
701 Kč –12 %
Původně: 701 Kč  (–12 %)
613 Kč
1 položek celkem
84430 piskoviste bazenek musle 2 ks ruzove
701 Kč –12 %
613 Kč
Kód: 12982

Jaká vybrat pískoviště?

Na našem e-shopu najdete hned několik různých typů pískovišť, od těch plastových až po ty dřevěné. Každé z nich má své výhody a nevýhody, a je důležité si uvědomit, co od pískoviště očekáváte vy i vaše děti, kam se je chystáte umístit a jaký je váš rozpočet.

Plastové pískoviště je snadné na údržbu a je vhodné především pro malé zahrady, protože jej lze snadno přemístit. Navíc plastové pískoviště nevyžaduje žádnou údržbu a je vodotěsné. V případě pískoviště ve tvaru mušle můžete dokonce jednu polovinu použít jako pískoviště a druhou využít jako bazének. Plastové pískoviště však nemusí být tak pevné jako dřevěné a pro někoho může být i méně atraktivní.

Dětské dřevěné pískoviště je elegantní a odolnější, a lépe splyne s okolní zahradou. Navíc si můžete vybrat model s praktickou stříškou, která děti bude chránit před sluncem a po hře ukryje písek před nechtěnými návštěvníky jako jsou třeba kočky s blízkého okolí. Dřevěné pískoviště však vyžaduje údržbu, jako například natření, a může být dražší než pískoviště plastové.

A kam pískoviště umístit?

Aby bylo pískoviště na zahradě pro vaše děti bezpečné a příjemné, je důležité pro něj vybrat správné místo. Mělo by být v suchém a slunném místě, kde ale zároveň budou mít děti dostatek stínu, aby nebyly neustále vystaveny slunečním paprskům. Pískoviště by mělo být také v dostatečné vzdálenosti od nebezpečných předmětů, jako jsou například ostré rohy nebo žhavé povrchy.

Pískoviště je zkrátka skvělým místem pro děti, kde si mohou hrát a rozvíjet své dovednosti a nemělo by chybět v žádné zahradě. Udělejte radost dětem i sobě.