Poporodní stahovací pásy

Jste před porodem, rádi byste se po porodu dostali rychle zpátky do formy a uvažujete, jestli si pořídit stahovací poporodní pás?  Zajímá vás, jak vám může pomoci a jestli je jeho nošení bezpečné a zdravé. Poradíme vám, jak správným používáním stahovacího pásu podpořit regeneraci těla po porodu

S čím mi může poporodní pás pomoci

Předem je nutné podotknout, že ani poporodní stahovací pásy nevyřeší vše a nezaručí vám tvar těla, jako jste měla před porodem jen tím, že je budete nosit. Poporodní pás funguje jako podpora a opora pro břišní a zádové svaly. Pomůže vám se správným držením těla, sníží bolesti zad a stabilizuje pánev. Právě střed těla je po porodu oslaben a nošením pásu během vašich denních aktivit budete lépe schopné aktivovat hluboké svaly ve středu těla.

Poporodní stahovací pás také může, poskytnou dodatečnou podporu po císařském řezu, kdy jsou vaše břišní svaly oslabené, uleví vám od bolesti a přispěje k lepšímu hojení rány po císařském řezu.

Jak pás správně nosit a jak dlouho

Nejefektivnější je nosit poporodní pás 6 až 12 týdnů po porodu. S nošením není třeba to zbytečně přehánět, ale je to individuální. Pokud budete cítit, že vám nošení pásu pomáhá, klidně ho noste delší dobu.

Doporučuje se nosit pás po dobu asi 2-8 denně a to zejména při pohybu, kdy právě působí jako podpora správného držení těla. Určitě je to vhodné při manipulaci s dítětem, kojení, procházkách atd. Pás by se neměl používat během noci.

Jaký stahovací pás si vybrat a na co si dát pozor

  • Poporodní stahovací pásy by se neměly nosit příliš natěsno, aby nebránily správnému a volnému dýchání.
  • Určitě se vyhněte pásu, který je příliš tuhý, zejména pokud při jeho nošení pozorujete známky inkontinence
  • Vhodné jsou poporodní stahovací pásy s nastavitelnou velikostí, pohodlné a měkké
  • Při nošení po císařském řezu nasaďte stahovací pás tak, aby jeho okraj nezasahoval přímo do místa řezu, aby nedocházelo ke dráždění rány