Sáně

Sáně na našem e-shopu jsou nejen veselé, barevné a moderní, ale hlavně bezpečné a spolehlivé. Velkou výhodou je možnost nákupu formou odložené platby nebo rozložení platby na třetiny. S našimi sáňkami si vy, vaše děti a možná i vaši rodiče užijí hodně zimní radosti, vyplní se volný čas a navíc se na sáních může vozit i oblíbený plyšák, jistě se pro něj najde ve fusaku místo.

Nejprodávanější

31534 tulimi sanky plastove car 91 3x36 2x44 9 nosnost 50kg cervene
1 095 Kč –24 %
Původně: 1 095 Kč  (–24 %)
832 Kč
1 položek celkem

Mezi nejveselejší zimní radovánky patří bezesporu jízda na saních. Hromady sněhu, mokré oblečení, červené tváře a obrovská radost z pohybu. Takové vzpomínky má každý, kdo zažil sníh, nejen v dětství, ale i v pozdějším věku.

Ale sáně nesloužily vždy jen k radovánkám. Jejich prvotní účel byl ryze pracovní. Lidé na horách si bez nich neuměli představit svůj život. Dřevaři jimi sváželi stromy z hor. Sáňky byly dokonalý dopravní prostředek na sněhu a byly tu dávno před prvními lyžemi. Ve městech a vesnicích, které byly zasypány sněhem, byly sáně tažené koňmi perfektním a mnohdy i jediným dopravním prostředkem. Postupem času se sáně staly zábavou, módní záležitostí a posléze i sportem. Bavily se nejen děti, ale i dospělí. Jízda na nich bývala ovšem občas značně nebezpečná. Rychlá jízda a konstrukce saní někdy způsobila nešťastnou nehodu. Ale doba pokročila a dnešní sáně a obzvláště dětské sáně jsou pro všechny bezpečné.

Dřevěné, kovové nebo plastové?

Kdo má rád klasiku a vzpomínky z dětství, může zvolit dřevěné sáně. V naší nabídce máme celodřevěné nebo se sedlem proplétaným nepromokavými textilními pruhy. Jsou vyrobené z kvalitního bukového dřeva, které vydrží velkou zátěž. Spodní část je opatřena ocelovou skluznicí. Samozřejmostí je dětská dřevěná opěrka, která zajistí ochranu a pohodlnou jízdu pro nejmenší děti. Připevňuje se pomocí šroubů a matic, jestliže není součástí sáněk, lze ji zakoupit i samostatně. V nabídce máme i dřevěné sáně s dlouhou rukojetí, pro lepší ovládání sání stojící osobou.

Na zajištění ještě vyšší bezpečnosti těch nejmenších můžeme na dřevěnou opěrku připevnit i bezpečnostní pásy.

Kovové sáně s opěrkou pro děti od 3 let

Pro starší děti, od 3 let, jsou určené kovové sáně s opěrkou. Sedací část je vyrobená z masivního dřeva, konstrukce sáněk je velmi stabilní a odolná, lakovaná práškovou barvou. Díky nízké hmotnosti se sáňky mohou snadno přenášet a na procházkách si s nimi užijete spoustu legrace. Díky své délce, 87 cm, jdou lehce uskladnit. Součástí sání je i barevné tažné lano. Sáně nabízíme ve dvou barevných variantách.

Plastové sáně pro děti od 2 let

Pro menší děti, od 2 let, máme v nabídce plastové sáňky v různých barevných i designových provedeních, sáňky s klaksonem, sáňky, co vypadají téměř jako závodní a dokonce sáňky s úsměvem. Můžete si vybrat sáně s pohodlným opěradlem, jehož součástí je bezpečnostní pás, případně lze opěradlo odstranit. Všechny, námi nabízené sáně, splňují atest CE, zajišťují pohodlnou jízdu a především bezpečnost dětí.

Pro náročné cestovatele nabízíme speciální skládací sáně se zesílenou konstrukcí. Díky patentovanému, bezpečnému a rychlému systému skládání si je jistě oblíbí rodiny, které často cestují. Ve složeném stavu zaberou na výšku pouze 9 cm, z tohoto důvodu jsou velice vhodné pro cestování. Jsou vyrobené z pevného bukového dřeva a ve spodní části mají nerezové lyžiny.

Ještě větší radost z jízdy

Aby i ty nejmenší děti byly v zimě na sáňkách v teple, můžete je usadit do opěrky ve fusaku nebo v dece. Mimčo se bude cítit ještě pohodlněji a vy budete mít jistotu, že mu není zima. Pro větší zábavu můžete dětem na sáně připevnit klaksony nebo zvonky a také reflexní pásky, aby byly lépe slyšet i vidět, přeci jen v zimě přichází tma velmi brzy.