Lahvičky

U nás si můžete vybrat ze všech typů kojeneckých lahviček. Antikolikové lahvičky, lahvičky pro kojené děti s anatomicky tvarovanou savičkou. Všechny pochopitelně se příslušnými atesty pro děti do tří let.

Nejprodávanější

82 položek celkem
Kojenecká lahev Akuku 125 ml medvídek bílo-černá Kód: IKSAKUKU-02
Antikoliková lahev s širokým hrdlem Akuku 240 ml Kód: IKSAKUKU-035
Kojenecká lahev Akuku 125 ml panda zelená
46 Kč
Kód: IKSAKUKU-032
95944 kojenecka lahev chicco natural feeling 250 ml neutral 2m
237 Kč –13 %
Kód: IKSCHIC-01161
Kouzelná láhev s brčkem a závažím Akuku 250 ml mint Kód: IKSAKUKU-662
Skleněná kojenecká láhev NUK FC s kontrolou teploty 240 ml modrá Kód: 48352
9793 sklenena kojenecka lahev nuk new classic 240 ml modra Kód: 39801
Novorozenecká sada Tommee Tippee Closer růžová 0m+ Kód: IKSAK-24051
Nahoru
Další produkty

Nejpřirozenější výživou novorozených dětí je pochopitelně mateřské mléko. Ne každá novopečená maminka však může své miminko plnohodnotně kojit hned od prvních dní. Ať už je důvodem k používání umělé dětské výživy cokoli, neznamená použití kojenecké lahve nutně konec kojení. Na trhu je bezpočet lahví uzpůsobených pro kojené děti, stejně jako pro miminka odrostlejší, která přijímají pokračovací mléčnou výživu či jiné tekutiny. Jaké možnosti máte na výběr?

Antikolikové lahvičky

Pro nejmenší miminka se nejvíce hodí antikolikové lahvičky. Jsou navrženy tak, aby dítě při sání mléka nepolykalo zbytečně vzduch, který pak způsobuje nadýmání a bolení bříška. V savičce antikolikových lahviček je zpravidla malá dírka, kterou přebytečný vzduch z lahvičky odchází ven. Zvolíte-li si tento typ lahve pro své miminko, ušetříte si jistě mnoho pláče a bolesti.

Lahvičky pro kojené děti se speciální savičkou

Pro kojené děti, které přijímají dokrm nebo odstříkané mateřské mléko dočasně z lahve, doporučujeme vybrat lahvičku pro kojené děti s anatomicky tvarovanou savičkou, která věrně napodobuje tvar bradavky. Sání z takové lahvičky je pro dítě i náročnější, podobně jako sání mléka z prsu. Tak dočasně nekojené miminko nezíská návyk na lahev ve smyslu „teče to samo, je to lepší, než se namáhat sáním“. Dudlík bývá delší a stimuluje tak horní patro miminek, což spouští sací reflex. Tyto lahvičky jsou speciálně navrženy tak, aby maximálně podporovaly zachování kojení.

Tvar savičky

Pro starší děti, u kterých podáváme umělé mléko nebo čaj či vodu není třeba dbát na tvar savičky. Řiďte se tím, co vyhovuje vašemu miminku. Některé děti nejsou v tomto ohledu vybíravé a přijmou jakýkoli tvar dudlíku i savičky, jiné mají své preference, přes které nejede vlak.

Výrobci lahviček se snaží používání usnadnit i rodičům. Tak si můžete vybrat například lahvičku s indikátorem teploty obsahu na povrchu, abyste mohli podávat nápoj ideální teploty.

Většina lahviček je vyrobena ze zdravotně nezávadného plastu, což usnadňuje manipulaci, je zcela vyloučené rozbití na nebezpečné střepy. Přesto dnes zažívá renesanci sklo. Je to materiál ekologický i ekonomický, snadno se čistí i vyvařuje. I pro ekologicky smýšlející rodiče je tedy z čeho vybírat.

Některé typy lahviček se dají rozdělat na více částí, nejčastěji se dá odšroubovat dno, což usnadňuje umývání. Ze stejné kategorie „snadno udržovatelné“ jsou lahvičky se širokým hrdlem. Dobře se do nich dostanete se štětkou na čištění lahví a neriskujete tak množení nežádoucích mikroorganismů v nedostupných zákoutích.

Lahvičky s brčkem pro batolata

Pro batolata, kterým už rostou zoubky, vybírejte spíš lahvičky s brčkem, prospívají vývoji prvních zoubků více, než klasické savičky.

U nás si můžete vybrat ze všech typů výše představených lahviček. Všechny pochopitelně se příslušnými atesty pro děti do tří let.