Lahvičky

U nás si můžete vybrat ze všech typů kojeneckých lahviček. Antikolikové lahvičky, lahvičky pro kojené děti s anatomicky tvarovanou savičkou. Všechny pochopitelně se příslušnými atesty pro děti do tří let.

Nejprodávanější

85 položek celkem
Skleněná kojenecká láhev NUK New Classic 240 ml modrá Kód: 39801
Kojenecká láhev NUK FC Anti-colic s kontrolou teploty 300 ml UNI Kód: IKSNUKFC-3543
Kojenecká láhev NUK First Choice Temperature Control 150 ml beige Kód: 47386
Kojenecká láhev Chicco Natural Feeling 330 ml dívka 6m+ Kód: IKSCHIC-01165
Kojenecká láhev Tommee Tippee C2N 260ml (0m+)
Novinka
212 Kč
Kód: IKSAK-25
Antikoliková láhev BabyOno 180 ml
156 Kč
Kód: IKSONO-2320
Sada sáčků Molly&Jack 150ml 10ks
217 Kč

Fill´n´Squeeze = jednoduchý způsob, jak zábavným způsobem nakrmit Vaše děťátko doma připravenými pokrmy.

Kód: AN150403
Kouzelná láhev s brčkem a závažím Akuku 280 ml červená Kód: 48860
Skleněná kojenecká láhev NUK New Classic 240 ml white Kód: 41268
Nahoru
Další produkty

Nejpřirozenější výživou novorozených dětí je pochopitelně mateřské mléko. Ne každá novopečená maminka však může své miminko plnohodnotně kojit hned od prvních dní. Ať už je důvodem k používání umělé dětské výživy cokoli, neznamená použití kojenecké lahve nutně konec kojení. Na trhu je bezpočet lahví uzpůsobených pro kojené děti, stejně jako pro miminka odrostlejší, která přijímají pokračovací mléčnou výživu či jiné tekutiny. Jaké možnosti máte na výběr?

Antikolikové lahvičky

Pro nejmenší miminka se nejvíce hodí antikolikové lahvičky. Jsou navrženy tak, aby dítě při sání mléka nepolykalo zbytečně vzduch, který pak způsobuje nadýmání a bolení bříška. V savičce antikolikových lahviček je zpravidla malá dírka, kterou přebytečný vzduch z lahvičky odchází ven. Zvolíte-li si tento typ lahve pro své miminko, ušetříte si jistě mnoho pláče a bolesti.

Lahvičky pro kojené děti se speciální savičkou

Pro kojené děti, které přijímají dokrm nebo odstříkané mateřské mléko dočasně z lahve, doporučujeme vybrat lahvičku pro kojené děti s anatomicky tvarovanou savičkou, která věrně napodobuje tvar bradavky. Sání z takové lahvičky je pro dítě i náročnější, podobně jako sání mléka z prsu. Tak dočasně nekojené miminko nezíská návyk na lahev ve smyslu „teče to samo, je to lepší, než se namáhat sáním“. Dudlík bývá delší a stimuluje tak horní patro miminek, což spouští sací reflex. Tyto lahvičky jsou speciálně navrženy tak, aby maximálně podporovaly zachování kojení.

Tvar savičky

Pro starší děti, u kterých podáváme umělé mléko nebo čaj či vodu není třeba dbát na tvar savičky. Řiďte se tím, co vyhovuje vašemu miminku. Některé děti nejsou v tomto ohledu vybíravé a přijmou jakýkoli tvar dudlíku i savičky, jiné mají své preference, přes které nejede vlak.

Výrobci lahviček se snaží používání usnadnit i rodičům. Tak si můžete vybrat například lahvičku s indikátorem teploty obsahu na povrchu, abyste mohli podávat nápoj ideální teploty.

Většina lahviček je vyrobena ze zdravotně nezávadného plastu, což usnadňuje manipulaci, je zcela vyloučené rozbití na nebezpečné střepy. Přesto dnes zažívá renesanci sklo. Je to materiál ekologický i ekonomický, snadno se čistí i vyvařuje. I pro ekologicky smýšlející rodiče je tedy z čeho vybírat.

Některé typy lahviček se dají rozdělat na více částí, nejčastěji se dá odšroubovat dno, což usnadňuje umývání. Ze stejné kategorie „snadno udržovatelné“ jsou lahvičky se širokým hrdlem. Dobře se do nich dostanete se štětkou na čištění lahví a neriskujete tak množení nežádoucích mikroorganismů v nedostupných zákoutích.

Lahvičky s brčkem pro batolata

Pro batolata, kterým už rostou zoubky, vybírejte spíš lahvičky s brčkem, prospívají vývoji prvních zoubků více, než klasické savičky.

U nás si můžete vybrat ze všech typů výše představených lahviček. Všechny pochopitelně se příslušnými atesty pro děti do tří let.