Kostky

Když se řekne dětské kostky, člověku se asi nejčastěji vybaví dětství strávené na koberci hrou s dřevěnými strukturami v podobě nejrůznějších populárních postaviček z filmových seriálů. I v nynější moderní době se stále velmi dobře uplatňují dětské kostky ve hře dětí. Je to ideální způsob kreativní hry a současně nenásilného učení a osvojování nových dovedností. Dítě si zlepšuje nejen mobilitu rukou a prstů, ale hra s kostkami i výrazně zvyšuje intelektuální dovednosti. Rozvíjí nenásilnou formou fantazii jak kluků, tak holčiček a učí vytvářet neobvyklé stavby v podobě hradů, vláčků, zvířátek, atd.

Nejprodávanější

102520 kostky kubus vkladacka plast 12ks v krabici 30x23x7cm 12m
483 Kč –20 %
Původně: 483 Kč  (–20 %)
386 Kč
85213 skladanka lev drevo 19ks v krabici 23x19x6 5cm 18m
422 Kč –19 %
Původně: 422 Kč  (–19 %)
338 Kč
40039 kostka moje prvni zviratka 7x7cm v sacku 0
59 Kč –37 %
Původně: 59 Kč  (–37 %)
37 Kč
39796 kostky kubus 4ks krtek drevo v krabicce 14x13x4cm
180 Kč –31 %
Původně: 180 Kč  (–31 %)
123 Kč
Dřevěné puzzle kostky pro nejmenší Viga Velryba
227 Kč –16 %
Původně: 227 Kč  (–16 %)
190 Kč
7 položek celkem

Kostky napomáhají objevování nových geometrických tvarů a uvědomování si pojmu o číselné ose a posloupnosti jednotlivých číslic. V neposlední řadě podporují zkoumání nových obrazců a učení se jejich pojmenování.

Kostky z přírodního netoxického materiálu

Dřevěné kostky jsou pro děti skvělé i tím, že jsou vyrobeny z přírodního netoxického materiálu, který je navíc recyklovatelný. Jsou dostupné v celé škále variant. Od klasických dřevěných kostek, kdy je zapotřebí skládat určitý předepsaný obrázek, přes takzvané dřevěné pyramidy učící děti logicky myslet a to paralelně při konstrukci požadovaného jehlanu, až po koktejl různě tvarovaných a barevných kostek, kdy je možno popustit uzdu fantazii a nechat dítko stavět libovolné konstrukce.

Plastové kostky pro děti

Naopak plastové kostky pro děti jsou velice lehké co se hmotnosti týče a jejich výhodou může být snadný transport například na víkendovou chalupu anebo možnost si s nimi hrát ve vodě v době večerního koupání. I zde jsou k dispozici oblíbené pyramidky či pestrobarevné abecední kostky, rozvíjející rétoriku dítěte a racionální uvažování.

Manuální zručnost rozvíjí taktéž dřevěné puzzle tím, že přispívají ke koordinaci pohybů. Puzzle všeobecně rozvíjí pozorovací schopnosti dítěte. Do určité míry udržují dítě v pozornosti a soustředěnosti, učí jak sestavit určité schéma, kdy vytouženou odměnou je oblíbená postavička či jiný krásný motiv. Nezapomeňte, že odpovídající velikost jednotlivých dílků je potřeba vybrat v závislosti na věku dítěte. Pro nejmenší děti jsou pak puzzle vybaveny úchyty pro snadné uchopení drobnou dětskou ručkou.

Kostky s pohádkovými motivy

Co se týká motivů kostek, tak zde si rozhodně nemusíme lámat hlavu. Náš trh nabízí nepřeberný výběr obrázků s roztomilými zvířátky nebo s oblíbenými pohádkovými postavičkami, jako třeba Krteček, Prasátko Pepa, Tlapkova patrola, apod.

Dřevěné obrázkové kostky a puzzle se mohou stát ideálním dárkem k obdarování vašeho dítěte nebo vnoučete a to  při příležitosti narozenin, svátků nebo třeba jako zajímavý dárek pod vánoční stromeček.